بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا ، موفق به اخذ مقام ویژه مشورتی سازمان ملل متحد شد.
19:40 ,1400/6/21، توسط معاونت آموزش مستشهدین عاشورا، تعداد مشاهده 1064 بار
بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا ، موفق به اخذ مقام ویژه مشورتی سازمان ملل متحد شد.
عصر امروز جلسه نهایی بررسی درخواست بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا برای اخذ مقام مشورتی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک برگزار گردید.

به گزارش عاشورا نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا عصر امروز به وقت نیویورک جلسه کمیته تشکلهای غیردولتی شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد با هدف بررسی پرونده های تشکلهای مردم نهاد بین المللی ای که جهت اخذ مقام مشورتی سازمان ملل متحد درخواست رسمی داده بودند تشکیل جلسه داد.

در خلال این جلسه که در یکم  سپتامبر 2021 برگزار شد مجددا درخواست بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا جهت اخذ مقام مشورتی سازمان ملل متحد مورد بررسی قرار گرفت، زیرا در جلسه گذشته در تاریخ  21 می 2021  این درخواست با طرح سوال بی مورد توسط نماینده رژیم صهیونیستی (اسرائیل)  که خواستار اطلاع از جزئیات جلسات و تعاملات این بنیاد با سایر کشورها و سازمانهای بین المللی شده بود، به این زمان موکول گردیده بود.

لذا بعد از پاسخگویی  این بنیاد همراه با جزئیات و مستندات به سوالات مطروحه، سرانجام در این جلسه کمیته تشکلهای غیردولتی شورای اقتصادی و اجتماعی، بدون هیچ مخالف و منتقدی رای به تایید درخواست بنیاد بین المللی مستشهدین عاشورا جهت اخذ مقام ویژه مشورتی سازمان ملل متحد داد.

لازم به ذکر است ریاست موقت این جلسه کمیته ،  با نماینده رژیم صهیونیستی (اسرائیل) بود که در جلسه پیشین با طرح سوال بی مورد خود موجب تعویق در اخذ مقام مشورتی این بنیاد گردیده بود.